Mūsų tikslas – edukuoti jus, kaip tinkamai pasirūpinti savo dantimis, kad jie būtų tvirti ir sveiki. Tačiau ne ką mažiau svarbi yra ir bendra burnos ertmės sveikata.  Bet kokios atsirandančios problemos, kaip patinusios dantenos, skaudantis dantis, sausa burnos ertmė ar nemalonus kvapas gali signalizuoti jums apie tam tikrus organizmo sutrikimus ar nusilpusį imunitetą.

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių burnos ertmės negalavimų – burnoje atsirandančios žaizdelės, kitaip vadinamos aftomis. Su šiomis žaizdelėmis susiduria net 30 proc. gyventojų ir tai dažniau pasireiškia pas moteris, nei pas vyrus.

Daugybę priežasčių gali turėti įtakos šių žaizdelių atsiradimui. Kaip pavyzdžiui, nešiojant breketus, jų aštrūs paviršiai dažnai braižosi į minkštuosius burnos ertmės audinius. Taip pat aftos ne retai atsiranda dėl prastos burnos higienos bei netinkamo dantų valymo.

Papildomai vertėtų paminėti, jeigu jūs pradėjote naudoti naujus vaistus, susiduriate su stresu, nuovargiu, jūsų mitybos racionas skurdus ir patiriate vitaminų trūkumą, visos šios priežastys taip pat gali turėti įtakos aftų atsiradimui.

Žinoma, šios žaizdelės kelia diskomfortą, tačiau galime nuraminti, jog dažnu atveju, aftos tiek atsiranda, tiek dingsta be jokių papildomų gydymo priemonių. Šis periodas gali trukti apie 1-2 savaites.

Yra garsi patarlė: „nuo kuo susirgote, tuo rekomenduojame gydytis“. Atsiradus aftoms, pasistenkite identifikuoti, kas galėjo turėti įtakos jų atsiradimui. Taip pat atsiradus joms, siūlome vengti rūgštaus ar aštraus maisto bei stipraus poveikio skalavimo skysčių. Visą tai gali tik dar labiau skatinti žaizdelių plitimą minkštuosiuose audiniuose.

Namų sąlygomis galite skalauti burnos ertmę vandeniu su druska. Šis skystis padeda panaikinti susikaupusias bakterijas bei skatina žaizdelių gijimą. Tačiau svarbiausia, nuolatos stiprinkite imunitetą, venkite stresinių situacijų ir skirkite laiko kokybiškam poilsiui.

 Turite klausimų? Galite susisiekti su mumis mūsų facebook paskyroje arba paskambinti telefonu +3706 16 05777.