Anksčiau nemaža dalis žmonių kompleksuodavo dėl to, jog norint turėti gražius ir tiesius dantis, turi nešioti metalinius breketus. Dėl šios priežasties, daugelis vyresnio amžiaus žmonių tiesiog atsisakydavo šio dantų tiesinimo būdo.  Tačiau šiuo metu, atsiradus daugybei inovacijų ortodontinio gydymo sferoje, mes galime rinktis iš galybę skirtingų breketų tipų.

Ortodontinį gydymą visuomet rekomenduojame pradėti nuo 12-13 metų, kadangi šiuo amžiaus laikotarpiu jau būna sudygę visi dantys. Norint pradėti gydymą vyresniame amžiuje, reikia įvertinti, jog gydymo laikotarpis gali trukti kiek ilgiau dėl lėčiau judančių dantų gydymo pradžioje.

Nusprendus pradėti ortodontinį gydymą, pirmiausia pacientams rekomenduojame susipažinti su skirtingais breketų tipais. Įvertinus visų breketų pliusus ir minusus, derėtų nustatyti savo prioritetus, kas jums yra svarbiausia renkantis breketus: kaina, matomumas, ar gydymo trukmė?

Metaliniai breketai

Ši breketų rūšis yra viena dažniausiai naudojama tarp pacientų. Jie yra gaminami iš aukščiausios kokybės nerūdijančio plieno ir klijuojami su specialiais ortodontiniais „klijais“. Breketai yra sujungiami metaliniu lanku, kuris kiekvieno apsilankymo metu yra trumpinimas. Vidutiniškai gydymo periodas trunka nuo 1,5 iki 2 metų.

Šie breketai yra ypač tvirti, atsparūs lūžiam bei skilimui, o atlipus nuo danties, gali nesunkiai būti sutvarkomi. Metaliniai breketai yra mažiau estetiški, tačiau jų kaina yra mažesnė lyginant su kitomis breketų rūšimis. Breketai taip pat gali skirtis savo sistemos forma, fiksavimo mechanizmu, vielų tvirtinimu bei patogumu. Šie breketai yra tinkamiausi tiems, kurie turi sudėtingesnes dantų bei žandikaulių problemas.

Beligatūriniai breketai

Šie breketai gali būti skirtingų rūšių: metaliniai, pusiau metaliniai-keramikiniai, safyriniai su metaliniu užraktu.  Ant jų nėra dedamos guminės juostelės arba metaliniai junginiai, kadangi jie turi lanko fiksavimo mechanizmą, kurio dėka dantys yra nuolat ir lėtai stumiami.

Pasirinkus gydymo metodą šiais breketais yra jaučiamas mažesnis diskomfortas, galite rečiau lankytis pas ortodontą. Dažnu atveju pradėjus ortodontinį gydymą rekomenduojama pašalinti keletą dantų, kad tiesinimo procesas vyktų sklandžiai. Pasirinkus beligatūrinius breketus yra rečiau šalinami dantys, kad būtų ištiesintas dantų lankas.  Didžiausias pliusas, jog gydymas beligatūriniais breketais trunka kur kas trumpiau, bet jų kaina yra kiek didesnė, nei metalinių breketų. Tačiau gydymas šių breketų sistema tinka ne visiem, tad tik gydytojas ortodontas įvertinęs jūsų dantų būklę galės nuspręsti, ar gydantis jums geriausias pasirinkimas būtų beligatūriniai breketai.

Keramikiniai breketai

Ortodontinis gydymas keramikiniais breketais tampa vis populiaresnis dėl to, kad jie yra kur kas mažiau pastebimi, nei dėvint metalinius ar beligatūrinius breketus. Tiesinant dantis keramikiniais breketais galite dėti juos tik ant labiau matomų dantų, o ne viso dantų lanko, kaip kad tai reikėtų atlikti su prieš tai minėtomis breketų rūšimis.

Didžiausi trūkumai renkantis ortodontinį gydymą keramikiniais breketais, jog jų kaina yra kiek didesnė bei gydymo procesas gali trukti kiek ilgiau. Keramikinių breketų plokštelės yra kur kas trapesnės, gali lengvai įskilti, sudėtingiau nuimti bei nulūžus gali tekti pakeisti nauju.

Liežuviniai breketai

Jeigu nenorite, kad ant jūsų dantų būtų matomi breketai, tuomet atsižvelgus į jūsų dantų būklę, gydytojas ortodontas gali pasiūlyti gydymą liežuviniais breketais. Jie yra tvirtinami iš vidinės dantų pusės, tad pažvelgus į jūsų dantis, niekas net neįtartų, jog jūs dėvite breketus.

Kaip ir visos breketų sistemos, šios taip pat turi savitų minusų. Pirmiausia, juos yra kur kas sudetingiau kruopščiai išvalyti, nes galite nepastebėti maisto likučių, kurie pūnant jūsų burnos ertmėje gali sukelti rimtas ligas. Taip pat šie breketai dirgina liežuvio gleivinę ir žinoma šių breketų sistemos yra kur kas brangesnės nei standartiniai metaliniai ar keramikiniai breketai.

Jei iki šiol nežinote, koks dantų tiesinimo metodas jums būtų tinkamiausias, profesionalus gydytojas ortodontas konsultacijų metu visuomet pasiūlys jums labiausiai tinkantį ir priimtiniausią breketų tipą pagal jūsų dabartinę dantų būklę.

 

Maloniai kviečiame visus konsultacijai ,,Liepų odontologijos klinikoje“
Informacija ir registracija tel.: +370 616 05777