Prieš tai, kai nusprendžiate pradėti ortodontinį gydymą, tikriausiai jums ne kartą kilo šie klausimai:

  • Kokius breketus pasirinkti?
  • Kiek laiko juos turėsiu nešioti?
  • Ar bus sudėtinga jų priežiūra?

Reikėtų nepamiršti, kad kiekvieno situacija yra individuali. Tad apsilankymas pas ortodontą bei jūsų dantų būklės įvertinimas gali pateikti atsakymus į visus šiuos kylančius klausimus. Jeigu nerimaujate dėl estetinės išvaizdos, ortodontas jums gali pasiūlyti mažiau matomus breketus, pvz.: keramikinius. Taip pat dantis galite tiesinti ir kapų pagalba, kurias galite lengvai išimti valgant, geriant ar dalyvaujant svarbiame susitikime ar renginyje.

Tačiau prieš pasirenkant norimą breketų rūšį, reikėtų atkreipti dėmesį į savo alergijas. Retkarčiais susiduriame su klinikinėmis situacijomis, kuomet pacientai yra alergiški nikeliui ar lateksui. Šios medžiagos pasitaiko metalinių breketų sudėtyje.  Nereikia baimintis, nes tai nutinka itin retai. Tačiau jeigu įtariate, jog galite turėti tam tikrą alergiją, rekomenduojame prieš pradedant ortodontinį gydymą išsitirti pas specialistus. O apsilankius pas ortodontą, nepamiršti informuoti dėl jūsų situacijos. Tuomet specialistas gebės parinkti geriausius breketus nekeliančius jums alerginių reakcijų.

Pradėję ortodontinį gydymą, pacientai neretai baiminasi, kuomet burnoje atsiranda žaizdelės. Šis reiškinys yra visiškai normalūs, tad neverta baimintis. Žaizdelėms rekomenduojame naudoti antibakterinį skalavimo skystį bei tepaliuką žaizdelėms, kurie skatintų jų gyjimą.

Remiantis mūsų klinikos personalo patirtimi, dažniausiai breketus pacientai nešioja nuo 1,5 iki 2 metų. Tačiau pasitaiko ir situacijų, jog laikas būna kur kas trumpesnis, arba kur kas ilgesnis. Taip pat breketų devėjimo periodas gali priklausyti nuo tinkamos burnos higienos priežiūros. Pagrindinės taisyklės, kuriomis reikėtų vadovautis:

  1. Dantis valykite šepetėliu. Galite naudoti įprastą šepetėlį arba pasirinkti specialų dantų šepetėlį, kuriuo lengviau pasieksite sunkiai prieinamas vietas. Rekomenduojame kruopščiai išvalyti dantis po kiekvieno valgio ir žinoma tiek ryte, tiek vakare. Nepamirškite nuvalyti visas maisto liekanas ir apnašas nuo breketų. Nepamirškite nuvalyti ir savo liežuvio.
  2. Nepamirškite valyti savo tarpdančius. Tai yra ypač aktualu tiems, kurie nešioja breketus, kadangi maistas lengvai gali užstrigti tarp dantų. To pasekoje gali pradėti veistis įvairiausios bakterijos burnos ertmėje. Galite naudoti įprastą tarpdančių siūlą arba higieninius šepetėlius. Kruopščiai apvalykite dantis aplink breketus. Neatlikus tinkamai šio žingsnio, jums gali atsirasti baltos dėmes aplink breketus (apnašos), kurios tirpdys jūsų dantų emalį.
  3. Tam, kad išvengtumete apnašų susidarymo, rekomenduojama papildomai naudoti skalavimo skystį be fluoro.

Dantų priežiūra nešiojantiems breketus ne itin kuo skiriasi nuo įprastos burnos higienos. Tad labai svarbu kruopščiai atlikti burnos higieną nepaisant ar jūs dėvite breketus ar ne.

Jeigu jums kyla papildomų klausimų apie ortodontinį gydymą ar norėtumete apsilankyti konsultacijai, galite parašyti mums facebook žinutę arba paskambinti telefonu 86 16 05777.