Mažai kam žinomas faktas, jog ortodontiniai breketai buvo išrasti apie 1800-uosius metus. 1819 metais buvo sukurtas pimasis vielinis lankelis, kurį buvo galima tvirtinti prie dantų. Dažniausiai šį lankelį nešiodavo vaikai, tačiau tai buvo pirmasis įrenginys panašiausias į dabartinius breketus. Nuo to laiko breketų tobulėjimui nebuvo ribų. Iš plačios eksperimentų gausos dabar turime įvairiausių rūšių breketus, kur kiekvienas gali atrasti sau tinkamiausius norint turėti tiesius dantis.

Šiomis dienomis požiūris į breketus yra kur kas atviresnis. Stereotipas, jog breketus turi nešioti tik vaikai, jau yra seniai sugriautas. Vyresnio amžiaus žmones kur kas dažniau renkasi tiesinimą metaliniais breketais, beligatūriniais, o jei nori, kad dantų tiesinimo procesas išliktų nepastebimas, gali pasirinkti ir dantų tiesinimo kapas.

Nepaisant atviresnio požiūrio, iki šiol sklando įvairiausi gandai ir mitai apie ortodontinį gydymą, kuriuos mes esame pasiryžę sugriauti vardan jūsų gražios šypsenos.

Visi žiūrės tik į mano breketus, nes jie bus labai matomi.

Puikiausiai suprantama, jog dirbant tam tikrose srityse, estetinė išvaizda yra be galo svarbi. Net jei jūs jaustumėte didelį diskomfortą dėvint vizualiai matomus breketus (pvz. metalinius), mes galime jums pasiūlyti „nematomą“ dantų tiesinimą kapomis. Sudarius individualų gydymo planą, pacientas jau iškart gali matyti, kaip atrodys jo dantys gydymui pasibaigus. Liepų odontologijos klinikos laboratorijoje specialistai pagamina keliolika skirtingų porų kapų, kurias turėsite keisti maždaug kas dvi savaites. Kad būtų pasiektas efektyvesnis rezultatas, kapas rekomenduojame devėti bent po 20 valandų per parą. Tad drąsiai galime teigti, jog šis mitas yra sugriautas.

Breketus gali devėti tik paaugliai

Ortodontinis gydymas gali būtų pradėtas tuomet, kai yra sudygę visi nuolatiniai dantys, apie 12-13 metų, tačiau visuomet pasitaiko išimčių ir gydymas yra atliekamas anksčiau. Jei tik yra galimybė pradėti gydymą šiame amžiuje, mes tai ir rekomenduojame atlikti, nes dantų poslinkiai ir sąkandžio korekcijos yra lengviau pasiekiamos.

Tačiau breketus tikrai gali nešioti ir vyresnio amžiaus žmonės. Apsilankius konsultacijai, kiekvienam pacientui sudarome gydymo planą atsižvelgiant į dantų skaičių bei bendrą dantų būklę. Įvertinus šiuos aspektus, ortodontinį gydymą galite pradėti iškart. Dar vienas mitas – sugriautas.

Po ortodontinio gydymo mano dantys sugrįš į savo pradinę padėtį

Minimalūs dantų poslinkiai, kurie dažniausiai priklauso nuo paciento amžiaus ir aplinkos veiksnių, tikrai yra įmanomi. Nustojus nešioti breketus, pacientui yra suteikiamos laikina plokštelė kurią turėtų devėti kiekvieną vakarą, kad dantys nesugrįžtų atgal į savo vietas. Viskas priklauso nuo paciento, jei jis atsakingai vadovausis gydytojo ortodonto nurodymais, tuomet neturėtų susidurti su jokiomis problemomis ir dantys nesugrįš į savo pradinę padėtį.

Breketai sugadins mano dantų emalį

Nėra jokios tiesioginės sąsajos, kad breketai gali pakenkti dantų emaliui. Ortodontinio gydymo metu, breketai prie danties yra klijuojami specialia plomba, kuri leidžia glaudžiai prisitvirtinti breketui prie danties paviršiaus.

Ypatingai reikia prižiūrėti zoną esančią prie breketo. Neprižiūrint šią vietą gali pradėti kauptis bakterijos, kurios paspartins ėduonies vystymąsi. Tačiau šiuo atveju priežastis yra netinkama burnos higiena, o ne breketai.

Užtruksiu amžinybę valant savo dantis

Dažnai sulaukiame komentarų, jog reikės bent pusvalandį skirti ryte ir vakare, kad tinkamai būtų išvalyti breketai. Galime teigti, jog šis mitas yra tiesiog išpūstas burbulas. Konsultuojant pacientus, kone kiekvienas užsimina, kad jie nepastebi, jog reikia ilgiau valytis savo dantis. Dažniausiai pakanka skirti nuo 5 iki 20 minučių per dieną norint tinkamai prižiūrėti savo dantis bei apsaugoti nuo ėduonies vystymosi.

Dėvint breketus, pradėsiu labai švepluoti

Praktika rodo, kad daugumai pacientų nežymus šveplavimas pirmomis dienomis yra būdingas, tačiau labai greitai prisitaiko prie breketų ir kalba nešvepluodami. Dalis pacientų ištreniruoja savo liežuvį per kelias savaites, o kitiems gali prireikti kelių mėnesių. Šio laiko tarpo skirtumą gali lemti tai, ar pacientas atlieka ortodonto siūlytas tarties pratybas, kurios padeda atsikratyti šveplavimo.

Susipažinę su šiais mitais, pacientai kur kas drąsiau įžengia į gydytojo ortodonto kabinetą ir be jokios baimės pradeda savo kelionę gražios šypsenos link.

Jeigu turite papildomų klausimų, laukiame jūsų apsilankant  ,,Liepų odontologijos klinikoje“
Informacija ir registracija tel.: +370 616 05777