D.Paulauskas ir Liepų odontologijos klinikos gydytoja odontologė Goda Palec pastebi, kad neretai kolegos manipuliuoja terminu „dantys per vieną dieną“. Ar įmanoma, kad išėjus pirkti duonos, namo grįžtum su naujais dantimis?

D. Paulauskas perfrazavo vieno gydytojo žodžius: „Norite, kad būtų greitai ar gerai?“ Jeigu jums priimtinas pastarasis atsakymas, skubėti nevertėtų.

Kaip paaiškino konsultantas, iš 100 atvejų vos 10 ar 15 proc. pacientų implantą galima įsriegti vos išrovus dantį. Dažniausiai tam sutrukdo paciento sveikatos būklė – uždegimas arba pernelyg sutirpęs kaulas. Tad visų pirmiausia patariama pasikonsultuoti su patyrusiu bei patikimu specialistu.

Gydytoja odontologė G. Palec atkreipia dėmesį, kad sėkminga būsimo danties implantacija prasideda nuo senojo danties pašalinimo. Jai iš pacientų kartais tenka išgirsti abejonių, ar tokia smulkutė gydytoja bus pajėgi ištraukti dantį.

„Jėgos tam nereikia“, – paaiškina gydytoja, pridūrusi, jog traumuojantis danties rovimas vėliau atsiliepia – žaizda sunkiau gyja, traumuojami aplinkiniai audiniai, labiau sunyksta kaulas, kuris svarbus būsimai implantacijai.

Svarbu – kaulo padėtis

D. Paulauskas patarė konsultacijos metu dėl danties implantacijos su gydytoju būtinai aptarti kaulo padėtį aplink implantą. Tai esą svarbu, norint, kad implantacija būtų sėkminga ir ilgaamžė. Dėja, Lietuvoje gydytojams dažniau tenka sriegti implantą, kai kaulas būna gerokai sunykęs. Taip nutinka, nes netekę danties žmogus neskuba pasirūpinti nauju.

Pasak konsultanto, vieno danties netektis daro įtaką net šešiems aplinkiniams dantims. Be to, ilgainiui pradeda tirpti kaulas, pasislenka kaimyniniai dantys, priešais esantys dantys išlenda į išorę, pablogėja kramtymas ir virškinimas, pasikeičia žmogaus veido bruožai.

Pacientai dažnai delsia kreiptis į odontologą, baimindamiesi skausmo ir nemalonios procedūros.

Pats du dantų implantus turintis D. Paulauskas neslėpė, jog dėl šios priežasties 10 metų neskubėjo kreiptis pagalbos į kolegas. Tačiau išbandęs įsitikino, kad būgštavo be reikalo: skaudėjo tik, kol suleido nuskausminamuosius vaistus, pati implantacijos procedūra užtruko mažiau nei pusvalandį, o po pusdienio jau galėjo normaliai bendrauti.

Primena lego

Dažnai žmonėms kyla klausimas, ar būtinas laikinas dantis prieš implantaciją. Gydytoja G. Palec paaiškino, kad įsriegtas implantas geriau gyja be laikino danties – tada jam nereikia atlaikyti didžiulio krūvio kramtymo metu.

Šveicariškų dantų implantų „Straumann“ atstovas Baltijos šalyse D. Paulauskas atkreipė dėmesį, kad dabar moderni odontologija yra toli pažengusi, gal net šiek tiek aplenkusi gamtą.

Tad net bedančiai gali džiaugtis patogiais dantų implantais bei protezais, leidžiančiais atkurti kelis ar net daugiau dantų. Šiuolaikinius implantus galima tarpusavyje jungti kaip lego kaladėles. Kokie tinkamiausi, padeda pasirinkti protezuojantis gydytojas.

Dirba šeimyninis duetas

Konsultantas akcentavo, kad norint džiaugtis geru dantų implantavimo rezultatu bei gamintojo teikiama viso gyvenimo garantija svarbūs keli veiksniai. Vienas jų – pasirinkti patikimą specialistą.

Pasak „Straumann“ atstovo, bendradarbiaujančio su Liepos odontologijos klinika, geresnio tandemo nei šioje gydymo įstaigoje dirbanti sutuoktinių pora – sunku rasti. Šeimos verslą puoselėjančioje Liepų odontologijos klinikoje dirba dantų technikas Andrius Palec ir gydytoja odontologė Goda Palec.

„Tai šeimos verslas, tad jie negali rizikuoti vienkartinėmis priemonėmis. Jiems labai svarbi reputacija. O kai kartu dirba dantų technikas ir gydytoja odontologė būna puikus rezultatas“, – sutuoktinių porą gyrė konsultantas.

Po renginio, kuriame klausytojai nestokojo klausimų, buvo galima užsiregistruoti nemokamai konsultacijai Liepų odontologijos klinikoje. Prie apsilankymus registruojančios gydytojos stalelio nutįso didžiulė eilė.

Maloniai kviečiame visus konsultacijai ,,Liepų odontologijos klinikoje“
Informacija ir registracija tel.: +370 616 05777