Ko gero ne vienas iš mūsų esame pasvajoję apie porceliano baltumo dantis, kuriuos dažniausiai matome pas Holivudo įžimybes. Svajonės gali virsti realybe, nes rinka yra tiesiog perpildyta dantis balinančių produktų, kur kiekvienas gali pasirinkti sau tinkamiausią priemonę. Tačiau pamačius tokį platų asortimentą mums kyla tik vienas klausimas: kuris suteiks norimą rezultatą?

Pasirinkus bet kurį balinimo būdą reikia kritiškai įvertinti, ar jis dar labiau nepakenks jūsų dantims, ar jie nepasidarys jautresni karščiui / šalčiui ir pan. Norime apžvelgti dažniausiai pacientų naudojamas priemones, jų efektyvumą bei galimą žalą.

Dantų balinimo pastos

Vienas populiaresnių būdu balinti dantis namų sąlygomis – naudotis dantis balinančią pastą.  Tokio pobūdžio pastose yra abrazyvių medžiagų, kurios mechaniškai nutrina paviršiuje esančias dėmeles atsiradusias nuo kavos, arbatos, vyno, tabako ir t.t. Tačiau šios pastos nepašalins giliau įsiskverbusių dėmių, kurios ir suteikia mums didžiausią diskomfortą.

Gyd. G. Palec: ,,Tokių balinamųjų pastų dažnai nerekomenduočiau naudoti, kadangi jose esančios abrazyvios medžiagos trina jūsų dantų emalį. Tokias dantų pastas patarčiau naudoti, kai norite palaikyti dantų baltumą po balinimo procedūros bei nesiskundžiate dantų jautrumu.“

Dantų balinimas juostelėmis

Tai yra plonos, plastikinės juostelės, kurios yra padengtos dantis balinančiu geliu. Šiame juostelėse esančiame gelyje yra peroksido, kuris yra pagrindinė medžiaga balinanti jūsų dantis. Nors šių juostelių kaina dažniausiai yra nedidelė, tačiau pasiekti norimą rezultatą yra pakankamai sudėtingas procesas.

Naudojant šias juosteles, dažniausiai tarpdančiai lieka gelsvesni nei dantys, o netolygus padengimas geliu gali palikti jūsų dantis dėmėtus. Atliekant šį balinimo būdą namų sąlygomis gali atsirasti dantenų pažeidimas, lyginant su kitomis balinamosiomis priemonėmis.

Gyd. G. Palec: ,,Dantų balinimo juostelių odontologai nėra linkę rekomenduoti, kadangi tai nėra saugus būdas. Šios juostelės nėra individualizuotos, o gaminamos pagal standartinius dydžius. Tokios juostelės gali nelygiai priglusti prie jūsų dantų paviršiaus, nėra apsaugomos zonos, kurios gali būti pažeidžiamos ir jūsų dantys netolygiai išbalinami. Juose gali būti cheminių medžiagų, kurioms patekus į organizmą gali sukelti neigiamus šalutinius poveikius.“

Dantų balinimas kapomis

Išsvajotą holivudinę šypseną lengviausiai pasieksite dantis balinant kapomis. Po konsultacijos su odontologu bus nuimti jūsų individualūs dantų antspaudai, pagal kuriuos bus gaminamos jums skirtos kapos.

Šios kapos yra pripildomos balinamąja medžiaga. Liepų odontologijos klinikoje naudojame 10-16% karbamido peroksidą, kuris balina dantis lėčiau, nei vandenilio peroksidas. Nors balinimo procesas vykst lėčiau, tačiau šis balinimo būdas turi ir savų pliusų. Pacientas gali kontroliuoti balinimo procesą ir nutraukti jį kuomet yra patenkintas rezultatu.

Balinimo proceso kapomis ciklas vidutiniškai trunka nuo 10 iki 14 dienų. Kapas su balinančiąja medžiaga galite nešioti 2-4 valandas dienos metu arba užsidėti nakčiai.

Kartais balinant kapomis gali atsirasti dantų jautrumas. Tokiu atveju pacientas gali mažinti kapų nešiojimo laiką, dėti dantų jautrumą mažinančias medžiagas į kapas arba laikinai balinimą nutraukti. Tai yra pakankamai reti atvejai, tačiau atliekant šią procedūrą ir pasikonsultavus su odontologu, šio pašalinio poveikio galime visiškai išvengti.

Kabinetinis balinimas

Jeigu norite mėgautis balta šypsena čia ir dabar, tuomet kabinetinis balinimas jums bus puikiausia išeitis. Tokio pobūdžio procedūra gali būti šiek tiek brangesnė, tačiau norimą rezultatą pasieksite kur kas greičiau.

Ši procedūra atliekama po profesionalios burnos higienos ir dažniausiai balinimas trunka apie 1- 1,5 valandos. Procedūros metu jūsų dantys yra izoliuojamos nuo dantų specialia apsaugine plėvele ir tuomet dengiamas  balinantis gelis, kurio koncentracija yra didesnė, nei balinant namie. Balinimo procesas gali būti aktyvinamas su helio lempos šviesa ir galiausiai paskutinis žingsnis – dantys padengiami nujautrinančiu geliu.

Po šios procedūros gali būti dantų jautrumas, kas yra visiškai normalu. Tai truks tik keletą dienų po procedūros. Efektą pastebėsite iš karto – dantys taps keliais tonais baltesni.

Jei ir atlikus profesionalią burnos higieną jūsų vis tiek netenkina esama dantų spalva, rekomenduojame apsilankyti pas gydytoją odontologą, kuris įvertinęs dantų būklę parinks tinkamiausią gydymo planą jums.

Maloniai kviečiame visus konsultacijai ,,Liepų odontologijos klinikoje“
Informacija ir registracija tel.: +370 616 05777