Žmogaus šypsena – gražiausias papuošalas. Deja, kartais atsitinka taip, kad ji užtemsta. Ir visai ne todėl, kad nebėra priežasčių šypsotis. Užtenka tiesiog netekti kad ir vieno danties, kurio trūkumas ilgainiui iššaukia kompleksus šypsotis, bendrauti, o delsiant gydyti, perauga ir į rimtesnes sveikatos bei psichologines problemas.

„Tauragės odontologijos centras“ – jau trečius metus Tauragėje sėkmingai veikianti klinika, kurios specialistų dėka, tūkstančiai pacientų gali vėl plačiai šypsotis. Klinikos įkūrėjas, gydytojas – odontologas burnos chirurgas Laurynas Jarutis, pats dantų implantacija užsiimantis jau 7 metus, sutiko papasakoti apie pacientų dantų atstatymą implantacijos būdu ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį, siekiant susigrąžinti gražią šypseną.

Dantų implantacija – ne naujas, tačiau perspektyvus gydymo būdas

Nesusidūrusiems su dantų implantacija, šis dantų atstatymo būdas gali atrodyti naujas ir sudėtingas. Galiu patikinti, kad taip nėra. Tai vienas perspektyviausių šypsenos atstatymo būdų, kuris odontologijos pažangos dėka, gali būti pritaikomas kiekvienam pacientui. Pasaulinių implantologų organizacijų atliktų mokslinių tyrimų duomenimis, dantų implantų prigijimas siekia 96 – 100%, abejoju, ar kuri kita medicinos sritis gali pasigirti tokiais rezultatais.

Yra ne vienas faktorius, lemiantis dantų implantacijos sėkmę – tai ir paciento sveikatos būklė (didesnėje rizikos grupėje yra rūkaliai ir diabetikai), paciento kaulo ir dantenų storis, burnos higiena, pasirinktas gydymo metodas, gydytojo kvalifikacija ir, žinoma, pats implantas. Dantų implantas – tai mažas varžtelis, sriegiamas į žandikaulio kaulą ir atstojantis prarasto danties šaknį, ant kurio, implantui sugijus, suprotezuojamas danties vainikėlis. Naujasis dantis visiškai atstoja natūralų prarastą dantį, juo galima kramtyti net ir kiečiausią maistą. Be to, implantuotas dantis leidžia išsaugoti žandikaulio kaulą, kuris esant danties trūkumui ilgainiui tirpsta, atstato estetinį šypsenos vaizdą, tuo pačiu neleisdamas išsikraipyti sąkandžiui ir strigti skrandžio veiklai.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis dantų implantus

Man patinka siūlyti pacientams naujoves, kurios suteikia naujų gydymo galimybių – trumpina gydymo laiką, mažina skausmą ir invazyvumą, leidžia sutaupyti pinigus ir išsaugoti sveikus nuosavus dantis. Šiandien rinkoje didelė pasiūla odontologinių medžiagų, tereikia sugebėti išsirinkti tinkamus produktus.

Mūsų klinikoje naudojame tik laiko patikrintas medžiagas, lyderiaujančių patikimų gamintojų, kurie iš vienos  pusės – sėkmingai laiko išbandyti, nes kompanijos egzistuoja jau ne vieną dešimtį metų, iš kitos pusės –  daugiausiai investuojantys į mokslinius tyrimus ir nuolat siūlantys naujoves. Dabartinės mokslinės inovacijos leidžia sutrumpinti gydymo laiką daugiau nei perpus, t.y. iki 3 – 4 savaičių, modernios medžiagos mažina bendrą investicijos į šypseną sumą, gydymo sėkmė artėja prie 98-100%, o gaminių įvairovė leidžia parinkti pacientui tinkamiausią gydymo sprendimą. Patikimas gamintojas ir moksliškai pagrįstas gaminys turėtų būti labai svarbūs kriterijai renkantis implantą.

Visada prieš atliekant procedūrą, kviečiame pacientus išsamiai konsultacijai, kurios metu išsiaiškiname paciento poreikius ir lūkesčius, finansines galimybes, ištiriame paciento burnos sveikatą, ir tik viską įvertinę, kartu su pacientu sudarome gydymo planą ir parenkame tinkamiausias paciento situacijai medžiagas. Džiaugiamės turėdami galimybę „Tauragės odontologijos centre“  naudoti naujausias ir moderniausias technologijos: radioviziografą, panoraminį rentgeno aparatą, dentalinį mikroskopą ir kt., kurių dėka pacientas dar prieš implantaciją gali matyti būsimos šypsenos vaizdą, o gydytojai – atlikti visas gydymo ir diagnostines procedūras ir užtikrinti puikius gydymo rezultatus.

Visos burnos atstatymas dantų implantacijos būdu

Dantų implantais atstatome ne tik pavienius dantis, bet ir visą šypseną. Tai ilgalaikis sprendimas atkurti visiškai bedančio žandikaulio dantų lanką ant nuo 4 iki 8 implantų. Šiuo būdu atkurta šypsena nevargina, leidžia laisvai kramtyti ir šypsotis, prie implantų pritvirtintų dantų nereikia išiminėti ir tokia kompozicija nereikalauja specifinės priežiūros, nesidėvi dėl nuolatinio išėmimo. Jei paciento sveikatos būklė leidžia implantacijai panaudoti tik 4 implantus – ženkliai tauposi pacientų pinigai, o tai yra dar viena priežastis šypsenai.  Mano nuomone, tai pažangiausias būdas net visiškai bedančiam pacientui vėl nusišypsoti.

Pacientai baiminasi – tačiau nėra dėl ko

Galėčiau išskirti dvi, labiausiai pacientus neraminančias ir skatinančias atidėti implantaciją priežastis – tai mitas, kad implantacija yra skausminga ir sudėtinga operacija, ir klausimas, ar investicija atsipirks. Šių laikų odontologija leidžia visiškai neskausmingai atlikti procedūrą, kuri trunka iki pusės valandos ir primena eilinį apsilankymą pas odontologą. Esant palankiai situacijai, naują dantį implantuoti galima net iš karto po senojo danties pašalinimo, o matomoje zonoje iš karto gali būti pritaikomas ir laikinas danties vainikėlis. Tai puikus būdas atstatyti gražią ir sveiką šypseną grįžtantiems iš užsienio pacientams, kurie turi ribotą laiką gydymui. Be to, visos procedūros atliekamos nuskausminus, todėl bijoti skausmo tikrai nereikėtų.

Investicijų dantų atkūrimas implantacijos būdu reikalauja kiek daugiau, nei danties tilto ar išimamo protezo, tačiau ilgainiui tai tampa ekonomiškesniu sprendimu. Kodėl? Sėkmingai integravęsi implantai tarnaus visą likusį gyvenimą, taigi investuojama tik kartą ir ilgam. Maža to, patikimiausios implantus gaminančios kompanijos garantuoja už savo produktą visam likusiam gyvenimui. Renkantis kitą dantų atstatymo būdą, dažniausiai investuoti tenka nuolatos, todėl viską sudėjus, didesnė pradinė investicija gali būti visapusiškai naudingesnė. Pastebiu, kad pacientai vis labiau linkę rinktis kokybę, o ne kainą.

„Tauragės odontologijos centro“ specialistai – aukštos kvalifikacijos, nuolat besitobulinantys tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje vykstančiuose kvalifikacijos kėlimo kursuose, nuolatiniai tarptautinių konferencijų dalyviai, todėl pasitelkę savo patirtį, gali užtikrinti puikius gydymo rezultatus. Žinoma, sėkmė gydyme priklauso ir nuo pačių pacientų noro bendradarbiauti, tačiau džiaugiuosi, kad pacientai mūsų darbą įvertina ir kartu pasiekiame stulbinamų rezultatų. Kiekvienas iš naujo nusišypsojęs pacientas – mums didelis įvertinimas.

Maloniai kviečiame visus konsultacijai ,,Liepų odontologijos klinikoje“
Informacija ir registracija tel.: +370 616 05777