Susipažinkite, gyd. Goda Palec! Ilgametę patirtį nuolatos kaupianti odontologijos srities profesionalė, kurios viena stipriųjų pusių – dantų protezavimas. 😊

Šį kartą gyd. G. Palec paneigs visus mitus, kuriuos būsite girdėję apie dantų implantavimą. Vieni teigia, jog dantų implantavimas turėtų būti be galo skausminga procedūra. Kiti – jog ši procedūra reikalauja daug lėšų.

Dantų implantacijos procedūra labai nemaloni ir skausminga.

Danties implantacija – nesudėtinga invazinė procedūra, ne didesnė už danties šalinimo procedūrą. Paprastai ji trunka apie 20-30 min., jei implantų daugiau – iki valandos ir ilgiau. Visos invazinės procedūros atliekamos tik nuskausminus. Šiandien pacientams siūloma rinktis aplikacinę nejautrą, kai prieš suleidžiant nuskausminamuosius vaistus dantenos dar patepamos specialiu tepalu – tuomet žmogus nejaučia net ir plonos adatėlės dūrio.

Po operacijos, kai baigiasi nuskausminamųjų vaistų poveikis, gydytojai paskiria skausmą mažinančių medikamentų, tačiau jų prireikia ne visuomet.

Priprasti prie implantų neįmanoma – visuomet burnoje jauti svetimkūnį.

Žmogus implanto negali justi, nes implantas įsriegtas į žandikaulio kaulą. Galbūt implantus žmonės painioja su danties protezu, kuris tvirtinamas ant implanto. Man dar neteko girdėti, kad po implantavimo žmogus visą gyvenimą jaustų, jog turi netikrus dantis. Pasitaiko atvejų, jog pacientas supainioja savo tikruosius dantis su protezu ir rodydamas netikrą yra įsitikinęs, kad tai jo nuosavas.

Danties protezas tvirtinamas tik atlikus didelį darbą, pritaikius jį taip, kad pacientas jaustųsi patogiai. Turi tikti danties forma, išlinkis, spalva. Danties protezas turi atrodyt lygiai taip, kaip ir kiti dantys, o žmogus tiesiog pamirštų, kad burnoje yra netikrų dantų. Žinoma, privaloma konsultuotis su gydytoju, tartis ir siekti paties geriausio rezultato, nes tai, kas gali atrodyti gražu gydytojui, pacientui gali visiškai netikti. Galų gale danties protezą galima keisti, jei po kiek laiko žmogui jis pradeda nepatikti.

Implantavimas tiesiog per brangus.

Jei implantavimas lyginamas su išimamąja dantų plokštele – tuomet taip, kainų skirtumas yra didžiulis, bet jei su dantų tilteliu, tuomet tas skirtumas ne toks ir svarus. Kokybiško dantų tiltelio kaina, jį tvirtinti prie gretimų dantų, tuos dantis paruošti kainuoja panašiai tiek, kiek implantas. Žmonių, turinčių plokštelę ar tiltelį, savijauta, gyvenimo kokybė tikrai skiriasi nuo tų, kurie investavo į implantavimą.

Dantų implantavimas yra investicija į savo sveikatą, estetinę išvaizdą ir komfortą. Tai brangi procedūra, ir tikrai ne visi ją gali sau leisti. Dabar klinikos suteikia galimybę už procedūras atsiskaityti išsimokėtinai, daug pacientų ja pasinaudoja.

Kol lauksiu implanto, teks vaikščioti pusę metų su skyle priekinėje burnos dalyje.

Implantavus dantį pacientams, jei jie pageidauja, galima įdėti ir laikinus danties protezus. Žmogus iš odontologo kabineto niekada nebus paleidžiamas be dantų, ypač priekinėje, pačioje matomiausioje, burnos dalyje. Dažnai laikiną protezą gydytojas gali pritvirtinti tiesiog prie paties implanto. Ištraukiamas vienas arba daugiau dantų, įsriegiami implantai ir prie jų pritvirtinami laikini fiksuotieji protezai.

Implantams reikalinga ypač kruopšti priežiūra.

Jeigu žmogus neteko dantų tik dėl to, kad neturėjo burnos higienos įgūdžių, neprižiūrėjo dantų, implantus jis privalės prižiūrėti, jei norės kuo ilgiau juos išsaugoti. Odontologai rekomenduoja dantų implantus, tiksliau, protezus ant implantų, valyti kelis kartus per dieną. Tam skirti ir ypač ploni dantų valymo siūlai, specialūs, siauresni šepetėliai, vandens irigatoriai. Pažįstu mažai žmonių, kurie kasdien kruopščiai laikytųsi gydytojo rekomendacijų, tačiau bent kelis kartus per savaitę jiems reikėtų tai daryti.

Implantais galima džiaugtis jau po pirmo vizito pas odontologą.

Pirmojo vizito pas odontologą metu dažniausiai konsultuojama, aptariamos implantacijos procedūros, įvertinama burnos būklė ir panašiai. Jei įmanoma, kad įsriegus implantą ant jo iškart tvirtinamas laikinas danties protezas, tuomet galiu atsakyti, kad šiandien tai yra daroma, tačiau pacientas turėtų žinoti, jog toks implantavimo metodas visuomet susijęs su didesne rizika, didesnėmis komplikacijų galimybėmis ir tai anaiptol negarantuoja atlikto darbo ilgaamžiškumo. Dantų implantavimas turėtų būti atliekamas atsižvelgiant į gamtos dėsnius. Šis dantų atkūrimo
būdas nemėgsta skubos.

Kuo brangesnis implantas, tuo geresnė jo kokybė.

Brangiausi yra žinomų kompanijų implantai. Šios kompanijos ne tik kuria produkciją, jos investuoja į mokslo tyrimus, o visi likusieji tiesiog skina pirmeivių vaisius, gamina garsių kompanijų kopijas. Lyderiai atlieka savo gaminių kokybės kontrolę. Žinomi gamintojai suteikia ilgalaikes garantijas. Negaliu teigti, kad ne tokių garsių gamintojų implantai yra prastesni, tačiau savo pacientams rekomenduoju rinktis jau patikrintą kokybę.

Žmogaus organizmas gali nepriimti implanto ir atmesti tarsi svetimkūnį.

Atmesti implanto organizmas negali, jis gali tiesiog neprigyti. Šiuo metu rinkoje esantys implantai gaminami iš titano – šią medžiagą žmogaus organizmas puikiai priima. Egzistuoja tik 3 proc. tikimybė, kad dėl tam tikrų priežasčių žmogaus organizmas svetimkūnio nepriims, kils komplikacijų. Daug kas priklauso nuo paciento organizmo, jo imuninės reakcijos, burnos higienos, vaistų vartojimo ir gydytojo kompetencijos. Anksčiau buvo teigiama, kad komplikacijų kyla, jei pacientas serga cukriniu diabetu, osteoporoze. Iš patirties galiu pasakyti – jei diabetas kontroliuojamas, dantis galima implantuoti ir jokių bėdų neturėtų kilti. Teko implantuoti ir osteoporoze sergantiems pacientams, viskas pavyko, pacientai džiaugiasi naujais dantimis.

Jei implantas neprigyja, tai yra nesuauga su kaulu, ant jo negalima tvirtinti protezo. Tokiais atvejais implantą reikėtų išimti, palaukti kokius 3 mėnesius ir pakartoti procedūrą. Dažniausiai už pakartotinę procedūrą klientui mokėti nereikia.

Maloniai kviečiame visus konsultacijai ,,Liepų odontologijos klinikoje“
Informacija ir registracija tel.: +370 616 05777