Kasdien valantis dantis, išpjovus dantų pastą į kriauklę pastebite nedidelį raudoną lopinėlį seilėse. Jūs numojate ranka ir toliau keliaujate savo įprastos dienos ritmu. Tačiau tai pasikartoja antrą, trečią, ketvirtą kartą. Šią problemą jūs ir toliau sėkmingai ignoruojate savaitėmis ar mėnesiais.
Tačiau kraujas atsiradęs jūsų seilėse signalizuoja, jog susidūrėte su rimtomis dantenų problemomis. Įsiminkite – sveikos dantenos niekada nekraujuoja. Pastebėjus pirmuosius požymius reikia nedelsiant išsiaiškinti priežastį, kuri gali sukelti dantenų kraujavimą.
Šios priežastys gali būti įvairiausios: vitamino B12 trūkumas, netinkama burnos higiena, tarpdančių nevalymas, dantų skalavimo skysčio naudojimas, kuriame yra daug alkoholio. Taip pat turi įtakos ir per stiprus dantų valymas, dantų akmenys ar parodontozė. Greta viso to, neretai slepiasi papildomos priežastys, kurios gali turėti įtakos dantenų uždegimui.
Jeigu pastebite, kad prasidėjo pakankamai intensyvus dantenų kraujavimas, tuomet pabandykite jį sustabdyti vatos tamponėliu ir nieko nelaukdami, kreipkitės į odontologijos kliniką. Ignoruojant šiuos simptomus, galite susidurti su periodontitu.
Norint išvengti dantenų uždegimo, svarbu laikytis šių kelių paprastų taisyklių:
- valykite dantis du kartus per dieną, ne trumpiau nei dvi minutes.
- Burnos higienos rutiną papildykite priešuždegimine dantų pasta.
- Naudokite dantų šepetuką su maža galvute. Tai gali būti įprastas arba elektrinis dantų šepetėlis. Daugiausiai dėmesio skirkite dantų valymui ties dantenų linija.
- Naudokite ne itin kietą dantų šepetuką ir valykite dantis nenaudojant jėgos.
- Niekuomet nepamirškite tarpdančių šepetėlių. Jie pasiekia sunkiai prieinamas vietas bei pašalina apnašas.
- Labai svarbu reguliariai lankytis burnos higienos procedūrai. Tai yra viena svarbiausių procedūrų, kuri profilaktiškai palaiko sveiką jūsų dantų ir dantenų būklę.
Taip pat galite susisiekti su mumis mūsų facebook paskyroje arba paskambinti telefonu +3706 16 05777.