Kaskart pacientams pasiteiravus, kuris dantų korekcijos būdas yra geresnis: laminatės ar estetinis plombavimas, odontologai negali pateikti vienareikšmiško atsakymo. Kiekvieno paciento atvejis yra individualus. Tačiau vertėtų pabrėžti, jog abu šie būdai yra puikūs, norint atstatyti dantų funkciją bei mėgautis gražia šypsena.

Tiek estetinis plombavimas, tiek laminatės leis jums paslėpti patamsėjusius, sugedusius ar nelygius dantis. Atvykę pacientai dažnai išreiškia norą turėti akinančiai baltą šypseną. Žinoma, dantų restauracijos šiais būdais padės pasiekti norimo įvaizdžio. Dažnai odontologai pataria rinktis kuo natūralesnį įvaizdį, kalbant apie spalvą bei formą. Ne visiems gali tikti garsioji „Holivudo baltumo šypsena“. Ji gali atrodyti itin nenatūraliai bei visiems pastebimai, kas neatspindi didelio gydytojo profesionalumo.

Lygiai taip pat svarbu dantų restauracijos metu atkurti danties vainiko anatomiją, biomechaninį tvirtumą, užtikrinti patvarumą. Tad kartais tenka pacientus įtikinti, jog šypsenas, kurias turi Holivudo žvaigždės, gali visiškai netikti jums.

Dantų restauracijos būdai taip pat yra atsižvelgiami pagal paciento poreikius bei galimybes. Jeigu norisi greito rezultato, tuomet estetinis plombavimas būtų greitas ir patogus pasirinkimas atstatant dantis. Jeigu visgi norite ilgalaikio rezultato – laminatės būtų jums tinkamiausias pasirinkimas.

LAMINAČIŲ IR ESTETINIO PLOMBAVIMO SKIRTUMAI

Nuskilę, nudilę, netaisyklingos formos ar natūralią spalvą praradę dantys… Visą tai rekomenduojama atstatyti laminačių pagalba. Tai yra ypatingai plonos plokštelės, kurios gaminamos iš porceliano. Didžiausi laminačių privalumai:

  • Tausoja natūralius danties audinius. Kadangi laminatės dažniausiai būna 0,3-0,5 storio, danties paviršių reikia minimaliai nušlifuoti. Jūs nejausite jokio papildomo diskomforto ir bus išsaugota kaip įmanoma daugiau danties audinių.
  • Estetinis vaizdas. Laminatės yra gaminamos iš šviesai pralaidžios medžiagos, tad galime užtikrinti, jog vaizdas po mikroprotezavimo atrodys ypač natūraliai.
  • Neskausminga procedūra. Tai būtų viena iš mažiausiai invazyvių odontologijos procedūrų, kurios pacientams nesuteikia jokių nemalonių pojūčių.
  • Ilgalaikė investicija. Laminatės yra labai tvirtos, todėl jų atskilimų pasitaiko labai retai. Jos nekeičia spalvos, todėl jūs niekada neturėsite problemų dėl pakitusios išvaizdos. Žinoma, yra reikalinga dantų priežiūra, reguliarus lankymasis pas burnos higienistą.
  • Saugus pasirinkimas. Žmogaus organizmas lengvai toleruoja dantų laminatės, nėra adaptacinio periodo. Po jomis nesikaupia maisto, kuris gali sukelti nepatogumų pacientui ar įtakoti ėduonies atsiradimą.

Kaip dantų laminatės, taip ir estetinis plombavimas gali būti atliekamas bet kokio amžiaus suaugusiems pacientams. Plombavimo metu anatominė danties forma, spalva, funkcija yra atkuriama iš plombinės medžiagos gydytojo odontologo. Atliekant šią procedūrą yra svarbu atstatyti natūralią formą, spalvą, danties dydį. Pacientai estetinį plombavimą dažniausiai renkasi tuomet, kai yra prarasti danties audiniai, nori panaikinti tarpus tarp dantų, ar atstatyti danties spalvą.

Šios procedūros metu užtikrinama, kad galutinis vaizdas atrodys itin natūraliai, bus tausojami jūsų danties audiniai, procedūra yra greita ir saugi, nesukelianti diskomforto jausmo.

Dažnu atveju pacientai renkasi estetinį plombavimą, nes ši procedūra yra kur kas patrauklesnė savo kaina. Derėtų atkreipti dėmesį, kad plomba yra kur kas minkštesnė, nei danties emalis. Dėl to plombuoti dantys yra labiau veikiami išorinių veiksnių, gali atskilti plombos kraštelis. Jūsų naudojamas dantų šepetukas ar dantų pasta gali suteikti dantų paviršiui šiurkštumo. Taip maisto pigmentai lengviau įsigeria į plombą bei pakeičia jos spalvą, tad kasmet rekomenduojama atlikti poliravimo procedūrą.

Laminatės tarnauja kur kas ilgesnį laiką, o tinkamai prižiūrimos gali tarnauti iki 10 ar daugiau metų. Jos yra ilgalaikiškesnis pasirinkimas, reikalaujantis mažiau priežiūros. Renkantis estetinį plombavimą jums teks kiekvienais metais apsilankyti pas odontologą ir prižiūrėti plombas, arba jūs galite investuoti vieną kartą į laminatės.

Mums nėra nieko geriau, nei matyti nuoširdžiai besišypsančius pacientus. Tad jeigu turite papildomų klausimų apie dantų restauracijas, galite rašyti savo klausimus komentaruose, arba susisiekti su mumis mūsų facebook paskyroje arba paskambinti telefonu +3706 16 05777.