Project Description

ORTODONTINIS GYDYMAS

BELIGATŪRINIAI BREKETAI – TIK 590 €

Ortodontinis gydymas yra taikomas kreivai išdygusiems dantims ištiesinti, netaisyklingam sukandimui gydyti, veido-žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimų korekcijai bei šių ligų profilaktikai.

Profesionalus šiuolaikinių ortodontinių sistemų parinkimas ir pritaikymas padeda sukurti gražią  šypseną ir taisyklingą  sąkandį vaikams ir suaugusiems.

KADA PRADĖTI ORTODONTINĮ GYDYMĄ?

Yra labai daug ortodontinių problemų rūšių. Pačias paprasčiausias lengvai pastebime patys. Tačiau yra tokių, kurias nustato tik specialistai. Todėl konsultuotis pas gydytoją ortodontą reikia ne tik tada, kai patys esame nepatenkinti savo ar savo vaikų dantų išvaizda, bet profilaktiškai tai patartina visiems vaikams 8-13 metų amžiuje. Tuo metu itin aktyviai auga vaikų veidas. Laiku pastebėjus abiejų žandikaulių ir dantų padėties sutrikimus ir pritaikius atitinkamą ortodontinį gydymą, galima koreguoti beveik visas sąkandžio problemas. Be to, jauname amžiuje didelę dalį kreivų dantų galima ištiesinti išimamais ortodontiniais aparatais (plokštelėmis).

ORTODONTINIO (DANTŲ TIESINIMO) GYDYMO BŪDAI:

Prevencinis gydymas

Ankstyvame amžiuje taikomas metodas, mioterapija, paprastų pratimų atlikimas, ortodontinio treinerio naudojimas, vietą nuolatiniams dantims išlaikančios kilpelės.

Ortodontinis gydymas nuimamais aparatais (ortodontinės plokštelės)

Tai nuimami, individualiai gaminami ortodontiniai aparatai, kurie fiksuojami burnoje specialiais kabliukais ir gali turėti keletą aktyvių elementų: sraigtų, spyruoklių.

Dantų plokštelės ypač paplitusios gydant vaikų sąkandžio problemas, vietos trūkumą nuolatiniams dantims. Plokšteles lengva išsiimti, patogu išvalyti, jos gali būti įvairių spalvų.  Tačiau turi ir trūkumų: ne visus dantų judesius jomis galima atlikti, adaptacijos periodu sutrinka vaiko kalba, norint gerų ir stabilių rezultatų, plokštelę nešioti reikia visą parą.

FUNKCINIAI APARATAI

Tai nuimami arba fiksuoti prie breketų ortodontiniai aparatai, skirti netaisyklingam sąkandžiui koreguoti. Geriausias laikas gydyti funkciniais aparatais yra 12-14 m. Tada intensyviai auga žandikauliai ir galima tikėtis, kad sąkandis pagerės apatinio žandikaulio augimo sąskaita.

BREKETŲ SISTEMOS

Breketų sistemos (dantų kabės) – tai nenuimami ortodontiniai aparatai, kurie tvirtinami ant dantų paviršiaus, siekiant ištiesinti netaisyklingai išaugusius, kreivus dantis bei sukurti taisyklingą sukandimą. Breketus sudaro mažos “sagutės”, turinčios griovelį per vidurį, į kurį įkišama viela, jungianti visus dantis. Breketai parenkami individualiai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus ir gydymo galimybes.

Metaliniai breketai – dažniausiai naudojami breketai, pagaminti iš labai kokybiškų lydinių, yra tvirti ir atsparūs lūžimui ar skilimui. Jų kaina santykinai mažesnė nei kitų rūšių, jie mažiau estetiški.

Beligatūriniai breketai – sparčiai populiarėja naujos kartos beligatūriniai breketai, kurie turi nemažai pranašumų, lyginant su kitomis breketų sistemomis: jie estetiškesni, rečiau reikia lankytis pas gydytoją-ortodontą palaikomajam gydymui, taip pat rečiau reikia šalinti dantis tam, kad būtų ištiesintas dantų lankas. Be to, gydymas beligatūriniais breketais trunka trumpiau už įprastinius metalinius breketus. Beligatūriniai breketai gali būti metaliniai, pusiau metaliniai ir keraminiai, safyriniai su metaliniu užraktu. Tačiau beligatūriai breketai tinka ne visiems klinikiniams atvejams.

Keraminiai breketai – vis dažniau naudojami keraminiai breketai, kurių spalva mažai skiriasi nuo danties ir todėl jie mažiau pastebimi. Keraminius breketus galima dėti ant visų dantų arba tik ant labiau matomų – priekinių dantų. Šie breketai estetiški, tačiau jų kaina santykinai didesnė ir gydymas keliais mėnesiais ilgesnis, lyginant su metaliniais breketais. Keraminiai breketai yra mažiau atsparūs lūžimui ar skilimui nei metaliniai breketai. Sulūžęs ar įskilęs keraminiaibreketas turi būti pakeičiamas nauju breketus.

DANTŲ TIESINIMO KAPOS

Tai – visiškai nepastebimos, itin plonos, lengvos ir skaidrios dantų tiesinimo kapos, kurias dėvint yra išvengiama pagrindinio ortodontinio gydymo diskomforto – nepatrauklios išvaizdos.

Dėl individualiai pacientui pritaikytų skaidrių kapų, kurios yra gaminamos pagal individualią burnos morfologiją, dantys palaipsniui juda ir galiausiai bus pasiekta norima šypsena.

Dantų tiesinimo kapos yra pagamintos iš biologiškai suderinamo medicininės paskirties skaidraus polimero, todėl kiekviena kapa yra patikrinama atskirai, kad pacientas nejautų jokio dantenų diskomforto.

Turite klausimų?

SUSISIEKITE SU MUMIS