Suaugusieji neįsivaizduoja savo kasdienybės be dantų valymo. Labai svarbu šio įpročio išmokyti ir savo mažuosius. Dažniausiai gražūs bei sveiki vaikučių dantys yra tėvų nuopelnas.

Tėvams atvedus savo vaikus apžiūrai į odontologijos kliniką pastebime, jog pasitaiko tos pačios burnos priežiūros klaidos. Dažnu atveju, vaikus atveda tuomet, kai jiems skauda dantis arba jie pažeisti ėduonies. Tinkamai prižiūrint dantis nuo ankstyvo amžiaus galima išvengti šių problemų.

Nekreipiama pakankamai dėmesio į pieninius dantis
„Negydome pieninių dantų, nes jie greitai iškris…“  Tai viena klaidingiausių nuomonių apie vaikų burnos higieną. Svarbu tinkamai rūpintis ir prižiūrėti dantis vos tik jiems išdygus.  Netinkamai prižiūrimi dantys gali būti pažeisti ėduonies, vaikai kenčia dantų skausmą, diskomfortą. Sugedę pieniniai dantys taip pat gali pažeisti nuolatinių dantų besiformuojančią užuomazgą.

Netinkama vaikų mityba
Tikrai nėra blogai leisti vaikui pasimėgauti saldainiu, ledų porcija ar pyrago gabaliuku. Tačiau tai neturėtų būti kiekvieną dieną. Cukrus  – didžiausias dantų priešas, kuris gali sukelti dantų ėduonį bei kitas burnos ertmės ligas.

Svarbu supažindinti ir tinkamai informuoti vaiką apie cukraus poveikį dantims. Taip pat rekomenduojama namų aplinkoje turėti kuo mažiau „pagundų“, kad nekiltų noras nuolatos smaližiauti.

Nekreipiama dėmesio į tai, kaip vaikas valo dantis
Vaikai mokosi naujų įpročių iš aplinkinių, tad geriausi mokytojai jiems yra tėvai. Iki aštuonerių metų vaikai nepajėgūs tinkamai išsivalyti savo dantukus. Pakanka vos kelių savaičių, kad ant dantų pradėtų formuotis apnašos bei gestų dantys.

Tėveliai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip ir kiek laiko vaikas valosi dantis, suteikti jiems patarimų, informuoti apie netinkamos burnos higienos pasekmes, o galbūt net ir valytis dantis kartu su jais.

Odontologai – jūsų draugai
Kaip jau minėjome, dažna klaida, kurią daro tėvai – atveda vaikučius tada, kai atsiranda pirmosios bėdos dantyse. Tuomet tėvai baiminasi, kad vaikui skaudės, o vaikai matydami tėvų stresą taip pat pradeda bijoti apžiūros.

Rekomenduojama pas odontologą apsilankyti, tuomet, kai vaikui sukanka pirmieji metai ir reguliariai lankytis 2-3 kartus per metus apžiūrai. Vizito metu tiek tėvai, tiek vaikai yra supažindinami su tinkama burnos higiena, dantų valymu. Taip pat reguliarūs vizitai pas odontologą padės išvengti rimtesnių burnos ertmės problemų.

Jeigu jums kyla papildomų klausimų apie implantacij1 ar norėtumėte apsilankyti konsultacijai, galite parašyti mums facebook žinutę arba paskambinti telefonu +3706 16 05777.