Turime pripažinti, kad vienas pirmųjų dalykų, į kurį mes atkreipiame dėmesį susipažinus su nauju žmogumi, tai jo šypsena bei dantys. Šiandien mūsų dažniausiai naudojamu aksesuaru yra veido kaukė. Tai tapo tarsi gelbėjimosi ratu tiems, kurie jaučia diskomfortą dėl savo šypsenos ar dėl dantų būklės.
Viena iš priežasčių, kuri sukelia daugeliui didelių nepatogumų, tai pakitusi dantų spalva. Tam įtakos gali turėti:
- genetika;
- nekokybiškos, senos plombos;
- dantų trauma;
- ėduonis;
- senėjimo procesai;
- dažnas kavos ir arbatos vartojimas;
- maiste esantys dažikliai;
- rūkymas;
- per didelis geležies kiekis esantis vandenyje.
Žinoma, nevertėtų numoti ranka į sveikatos sutrikimus, kurie taip pat gali turėti įtakos jūsų dantų baltumui.
Pastebėjus pirmuosius spalvinius pakitimus dantyse, žmonės yra linkę griebtis pigiausių įmanomų „gydymo priemonių“, kaip kad balinimo juostelės ar balinamosios dantų pastos. Visus šiuos būdus, jų pliusus bei minusus esame apžvelgę ankstesniame straipsnyje , kurį galite rasti čia.
Nepaisant to, ar jūs nusprendėte dantis balinti kapomis ar atlikti kabinetinį balinimą, abejais būdais pasiektas rezultatas jums suteiks daugiau pasitikėjimo savimi. Tinkamai atliekama balinimo procedūra nekenkia dantims. Jos metu yra naudojamas gelis su saugiu vandenilio peroksido kiekiu. Mitas, kad po šios procedūras dantys tampa jautresni. Jautrumas išlieka dažniausiai tik pirmąsias dvi paras. Po to jis dingsta iš akinančiai balta šypsena galime džiaugtis iki 2-3 metų. Žinoma, jei tinkamai juos prižiūrėsite.
Jeigu vis dėlto norite pagražinti savo dantų spalvą ir atlikti balinimą namuose, pvz.: kapomis, vertėtų laikytis griežtų gydytojo rekomendacijų. Taisyklingas rekomendacijų laikymasis užtikrins, jog pasieksite geriausius rezultatus.
Jeigu jūs nusprendėte balintis dantis kitais būdais (juostelėmis ar pastomis), tuomet rekomenduojame pasidomėti apie galimas pasekmės. Pavyzdžiui, nusprendus atlikti dantų balinimą juostelėmis, kurias nusipirkote įprastoje parduotuvėje, tikėtina, kad tinkamai neatlikus procedūros galite likti su nevienodai nubalintais dantimis bei sujautrėjusiomis dantenomis.
Dantų balinimą pakanka atlikti vieną kartą per metus. Tačiau šios procedūros nerekomenduojame pacientams, turintiems plombų priekiniuose dantyse. Jeigu šių plombų jūs neplanuojate keisti, balinimo metu jos gali išryškėti. Procedūros metu jūsų dantys išbąla, o plombos išlieka tos pačios spalvos.
Dantų balinimo procedūros mes taip pat nerekomenduojame, jeigu jūs
- turite jautrius dantis;
- laukiatės arba žindote;
- jaunesnis/-ė nei 18 metų;
- turintiems dantenų ir burnos ertmės ligų.
Visais kitais atvejais, galime užtikrinti, jog atlikus šią procedūrą, jūs nebenorėsite slėpti savo šypsenos po jokiomis kaukėmis.
Turite klausimų? Galite susisiekti su mumis mūsų facebook paskyroje arba paskambinti telefonu +3706 16 05777.