Nei vienas nėra apsaugotas nuo netikėtai nuskilusių ar iškritusių dantų. Ši bėda kamuoja tiek jauno, tiek vyresnio amžiaus žmones. Tai gali sukelti estetinės išvaizdos kompleksų. O klibantys ar krentantys dantys gali jus įspėti apie kur kas rimtesnes sveikatos problemas.

Žandikaulio patalogijos, netinkama burnos higiena, dantų ligos yra dažniausios priežastys, kurios sukelia dantų netekimą. Jeigu pacientas nusprendžia nesiimti jokio gydymo, iškritęs dantis gali trukdyti atlikti tinkamą kramtymo funkciją, gali nykti žandikaulio kaulas ir kamuoti virškinimo organų sutrikimai.

Šiuolaikinėje medicinoje galime pasikliauti dantų implantacija, kuri padeda atstatyti prarastus dantis bei išvengti komplikacijų netekus vieno ar kelių dantų.

Dauguma baiminasi, jog ši procedūra yra skausminga, sudėtinga, neilgaamžė, o blogiausia, jog organizmas gali atmesti įsriegtus implantus. Šiuos mitus mes paneigsime. Implantacija leidžia apsaugoti šalia esančius dantis nuo pažeidimų bei užtikrinti stabilumą kramtant maistą. Implantacijos procedūra taip pat leidžia pacientui mėgautis puikia estetine išvaizda.

Atsakingai prižiūrimi dantų implantai jums tarnaus ne vienerius metus. O norint išvengti išimamų dantų protezų, implantaciją galima kombinuoti kartu su kitomis dantų atkūrimo priemonėmis, pvz.: dantų vainikėliais ar tiltais.

Implantų rūšys

Dažniausiai odontologijoje yra naudojama keletą skirtingų implantų rūšių:

  • Plokšteliniai implantai, kurie naudojami tik krūminių dantų implantacijai. Jie neretai naudojami kaip atrama tiltiniams protezams.
  • Sraigtiniai implantai yra vienas populiariausių pacientų pasirinkimų. Tai įsukami implantai, kurie yra gaminami iš titano medžiagos. Titanas puikiai prisitaiko prie žmogaus organizmo, nekelia alergijos, nedirgina burnos gleivinės ir nesukelia infekcijos.
  • Poantkauliniai implantai naudojami tuomet, kai paciento apatinis ar viršutinis žandikaulis yra sunykęs ir nėra galimybės pritvirtinti sraigtinius ar plokštelinius imlantus. Šie implantai yra neįsodinami į kaulą, bet dedami po antkauliu. Poantkauliniai implantai padeda sukurti tinkamą atramą tiltiniams protezams,
  • Ilgieji skruostikauliniai dantų implantai, kitaip vadinami „Zygoma“ yra puikus pasirinkimas tuomet, jeigu nėra galimybės įsriegti įprastą dantų implantą dėl sunykusio viršutinio žandikaulio. Šio implantavimo privalumas, jog nereikia atlikti nei kaulo priauginimo, nei sinuso pakėlimo operacijos.

Dažnai išgirstame iš pacientų, ar implantacijos procedūra yra ilga?

Galime atsakyti, jog kiekvienas atvejis yra individualus. Pirmiausia pacientas turėtų apsilankyti pas odontologą, kuris vizito metu atliks panoraminę rentgeno nuotrauką bei galės įvertinti jūsų dantų bei kitų struktūrų būklę. Pirmojo vizito metu gydytojas suteiks jums daugiau informacijos apie implantacijos galimybes, trukmę, kainą. Taip pat odontologas įvertins paciento kaulinį audinį ir, esant poreikiui, paskirs papildomą audinio atkūrimo procedūrą.

Dantų implantavimo dieną bus paskiriami vietiniai anestetikai, kurie padės išvengti nemalonių pojūčių procedūros metu. Vieno danties implantacija dažniausiai trunka 20-30 minučių. Tuo metu jums yra įtvirtinamas implantas bei susiuvama žaizda.

Implantai dažniausiai prie kaulo prigija nuo 2 iki 6 mėnesių. Jeigu buvo atliekama kaulo priauginimo procedūra, tuomet gijimas gali užsitęsti iki  8 mėnesių. Prigijus implantui, paskutinis etapas – dantų protezavimas. Šios procedūros metu yra atliekamas pjūvis, užsukama gijimo galvutė, nuimami dantų antspaudai. Dantų technikų laboratorija pagamina dantų protezą, kurį gydytojas odontologas  pritvirtina prie burnoje esančio implanto.

Implantų priežiūra

Svarbiausia užduotis lieka pacientui – dantų implantų priežiūra. Tik tinkama dantų ir dantenų priežiūra gali užtikrinti implantų ilgaamžiškumą. Rekomenduojama naudoti dantų šepetėlius su maža galvute, kurie padės preciziškai išvalyti dantis,  būtina valyti tarpdančius. Taip pat specialistai rekomenduoja vengti balinamųjų dantų pastų, kurios gali pakenkti implantams. Nepamirškite reguliariai atlikti burnos higienos procedūrą. 🙂

Jeigu jums kyla papildomų klausimų apie implantacij1 ar norėtumėte apsilankyti konsultacijai, galite parašyti mums facebook žinutę arba paskambinti telefonu +3706 16 05777.