Bet kurios naujos technologijos tikslas yra padaryti mūsų gyvenimą lengvesniu. Ne išimtis ir dantų šepetėliai. Mūsų klinikos pacientai dažnai užduoda klausimą: tai kuris yra geresnis? Įprastas dantų šepetėlis, ar elektrinis? Mūsų atsakymas – geras yra tas dantų šepetėlis, kuris bus tinkamai naudojamas du kartus per dieną. 😊

Kiekvienas iš šių dantų šepetėlių turi savo pliusų ir minusų, kuriuos mes aptarsime. Svarbu, kad ir kurį variantą jūs pasirinktumėte, nepamirškite tinkamos burnos higienos įpročių. Tai būtų:

  • Valyti dantis ryte ir vakare;
  • Dantų valymo trukmė: bent dvi minutės;
  • Naudokite tarpdančių šepetėlius;
  • Reguliariai apsilankykite burnos higienos procedūrai.

Elektriniai dantų šepetėliai

Šiuo metu rinkoje galime rasti įvairiausių dantų šepetėlių, tinkančių kiekvieno mūsų poreikiui: nuo brangiausių iki pigiausių.

Būtent šiuos šepetėlius rekomenduojame vaikams ar suaugusiems, kurie turi bėdų valdant rankų judesiui ar esant netaisyklingam dantų išdėstymui burnoje. Valant dantis šiuo šepetėliu reikia kur kas mažiau pastangų. Taip pat teigiama, jog šis šepetėlis geriau pašalina dantų apnašas.

Kadangi dantų valymas elektriniu šepetėliu reikalauja kur kas mažiau pastangų, tai gali būti puikus būdas pasirūpinti tinkamai vaikų burnos ir dantų higienai. Kadangi vaikai dažnu atveju atmestinai valosi dantis, elektrinis šepetėlis gali tapti puikiu pagalbininku.

Tačiau šiuo atveju specialistai visgi rekomenduoja pirmiausia išmokyti vaikučius dantis valyti įprastu šepetėliu, kad susipažintų ir priprastų prie tinkamos burnos higienos įpročių.

Vienas didžiausių privalumų elektrinių dantų šepetėlių – dauguma turi automatinį laikmatį. Jums nereikės papildomai apskaičiuoti savo laiko valantis dantis.

Tačiau kai kuriems toks dantų šepetėlis gali sukelti nemalonius pojūčius dėl vibracijos. O netaisyklingai naudojant šį šepetėlį gali atsirasti pleištiniai defektai ant iltinių, kaplių ir kartais pirmųjų krūminių dantų.

Įprasti dantų šepetėliai

Įprastu dantų šepetėliu tobulai išsivalyti dantų nepavyksta niekam. Šiuo atveju jums reikia sąmoningai apgalvoti atliekamus judesius bei reikia skaičiuoti valymo laiką.

Kai kuriems gali atsirasti sunkumų tvirtai suimant šį dantų šepetėlį. Tačiau didžiausias jų privalumas, jog jie yra nebrangūs ir kai kurie iš jų turi net liežuvio valymo priemonę.

Įprastus šepetėlius galime kur kas lengviau pasiimti į kelionę, nes nereikia sukti galvos dėl baterijų ir elektros šaltinio.

Jeigu šie dantų šepetėliai nebetinkami naudoti, juos galite pakankamai lengvai pakeisti. Lyginant su elektriniais šepetėliais, gali būti kur kas sunkiau atrasti tinkamą galvutę.

Vertėtų nepamiršti, kad tiek įprastą, tiek elektrinio šepetėlio galvutę reikia keisti reguliariai, kas tris mėnesius, kad užtikrintumėte sveiką dantų būklę.

Apžvelgus abi dantų valymo priemones gali susidaryti įspūdis, jog elektrinis dantų šepetėlis šiuo atveju turi daugiau pliusų nei minusų. Tačiau mūsų klinikos specialistai rekomenduoja rinktis būtent tą priemonę, kuri jus skatintų tinkamai pasirūpinti burnos higiena.

Taip pat galite  susisiekti su mumis mūsų facebook paskyroje arba paskambinti telefonu +3706 16 05777.